Во Египет ископана мумија со лик на вонземјанин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

При археолошки ископувања во Египет откриени се мумии кои датираат од 323 година п.н.е., но една од нив посебно го привлекува вниманието на светската јавност, оти наликува на вонземјанин, пренесува порталот „Њусинстакт“.

 

Многу од десетиците мумии во гробницата, се одлично сочувани, според египетското Министерство за антиквитети. Околу онаа што е најинтересна за уфолозите, пак, многу од нив тврдат дека жителите на древен Египет можеби имале контакт со вонземни хуманоиди, кои ги научиле Египќаните како да ги изградат пирамидите.

 

Сепак, има и такви што сметаат дека „мумијата со обоено лице како на вонземјанин“ има рационално објаснување и дека е многу можно да се работи за „добро изведена измама“.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video