Акција за чистење во Крушево

Утре, 21.03.2019, Општина Крушево во соработка со јавното претпријатие „Комуна“, СОУ „Наум Наумовски Борче“ и ООУ „Никола Карев“ организираат акција за чистење на градот со почеток во 11:00ч.

 

Во текот на акцијата ќе се опфатат четири (4) локации:

 

  1. На влез на град Крушево,
  2. Од „Тагас“ кон хотел Монтана Палас,
  3. „Гумење“, и
  4. Мечкин Камен.

 

Покрај екипите на „Комуна“, учениците и вработените во локалната самоуправа ги повикуваме сите заинтересирани граѓани да учествуваат во оваа акција за почисто Крушево. Заинтересираните можат да одберат една од наведените локации и во 11 часот да бидат на локациите од каде што ќе започнува чистењето.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи