ОО СДСМ Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ се дрзнува да критикува инвестиции и отворање на нови работни места во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Заврши времето кога инвеститорите беа рекетирани и уценувани од страна на моќниците на криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Се вели во писмената реакција на ОО СДСМ Прилеп, како одговор на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Писмената реакција ја пренесуваме во целост.

 

„Никогаш повеќе нема да се повтори корумпираната власт која бараше мито од секој заинтересиран инвеститор, како би можел да гради и да инвестира во погони, фабрики и други стопански капацитети.

 

ВМРО-ДПМНЕ е толку заглавена во сопствената криминална и назадна матрица, што се дрзнува да критикува инвестиции и отворање на нови работни места за граѓаните на Прилеп.

 

ВМРО-ДПМНЕ е против нови вработувања, против повисок животен стандард за прилепчани.

 

Ваквото однесување на партијата на Мицкоски, во овие моменти кога целата држава оди напред, кога домашните и странските инвеститори вложуваат стотици милиони евра во нови капацитети, е целосно неодговорно и антидржавно. 

 

Додека Македонија оди напред, ВМРО-ДПМНЕ влече назад. Затоа ќе биде казнета на следните претседателски избори“, се вели во реакцијата на ОО СДСМ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video