ОО СДСМ Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ се дрзнува да критикува инвестиции и отворање на нови работни места во Прилеп

Заврши времето кога инвеститорите беа рекетирани и уценувани од страна на моќниците на криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Се вели во писмената реакција на ОО СДСМ Прилеп, како одговор на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Писмената реакција ја пренесуваме во целост.

 

„Никогаш повеќе нема да се повтори корумпираната власт која бараше мито од секој заинтересиран инвеститор, како би можел да гради и да инвестира во погони, фабрики и други стопански капацитети.

 

ВМРО-ДПМНЕ е толку заглавена во сопствената криминална и назадна матрица, што се дрзнува да критикува инвестиции и отворање на нови работни места за граѓаните на Прилеп.

 

ВМРО-ДПМНЕ е против нови вработувања, против повисок животен стандард за прилепчани.

 

Ваквото однесување на партијата на Мицкоски, во овие моменти кога целата држава оди напред, кога домашните и странските инвеститори вложуваат стотици милиони евра во нови капацитети, е целосно неодговорно и антидржавно. 

 

Додека Македонија оди напред, ВМРО-ДПМНЕ влече назад. Затоа ќе биде казнета на следните претседателски избори“, се вели во реакцијата на ОО СДСМ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.