Авион по грешка слетал во друга држава

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Британски авион кој полетал од Лондон, а требало да слета во германскиот град Диселдорф, поради грешка слетал во Единбург во Шкотска, пишува Би-би-си. Грешката се случила поради погрешен план за летање што го добил пилотот.

 

Патниците сфатиле по слетувањето дека слетале во друга земја, во моментот кога им било кажано: „Добре дојдовте во Единбург“.

 

„Им се извинивме на патниците и ги контактиравме сите посебно“, јавија од компанијата „Бритиш ервејс“, но не открија колку патници имало на летот.

 

Во Единбург, авионот наполнил гориво и тргнал директно за Диселдорф.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video