Прегазен пешак во Прилеп – итно префрлен на скопските клиники

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Пешак се здобил со тешки телесни повреди, откако бил удрен од автомобил, информира МВР.

 

Вчера околу околу 06:50 часот на улица „Марксова“ во Прилеп, патничко возило „Фолксфаген Венто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот Ж.Н. од село Дреновци, прилепско, удрило во пешакот А.С.(44) од Прилеп. Од ударот А.С. се здобил со тешки телесни повреди  и по укажаната помош во болницата во Прилеп бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

 

Од страна на надлежните органи бил изршен бил увид на местото на несреќата.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video