Уапсен сторителот на разбојништвото на улица „Кеј 1-ви Мај“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 24 март во продавница на улица „Кеј 1-ви Мај, во Прилеп, две непознати лица со закана од вработената одзеле пари од дневниот промет и побегнале во непознат правец.

 

Од СВР Битола соопштуваат дека по преземени мерки и претреси на 25 март во 07.00 часот од ул. „Максим Горки“ лицето С.С (38) од Прилеп е лишено од слобода под сомнение за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот Закон и на истиот одредена му е мерка притвор во траење до 30 дена.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video