СВР Битола извршиле 356 контроли возачи и возила

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 26март  извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, сигурносен појас…

 

Притоа,  исконтролирани се вкупно 356 возила и возачи и било констатирано  дека 18 возачи ја надминале дозволената брзина, шест возачи управувале возило без возачка дозвола, нерегистрирани биле две возила, на мобилен телефон разговарале тројца возачи. сигурносен појас не користеле дваjца возачи.

 

Исто така издадени се вкупно 11 мандатни платни налози за неправилно паркирање.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video