СВР Битола извршиле 356 контроли возачи и возила

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 26март  извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, сигурносен појас…

 

Притоа,  исконтролирани се вкупно 356 возила и возачи и било констатирано  дека 18 возачи ја надминале дозволената брзина, шест возачи управувале возило без возачка дозвола, нерегистрирани биле две возила, на мобилен телефон разговарале тројца возачи. сигурносен појас не користеле дваjца возачи.

 

Исто така издадени се вкупно 11 мандатни платни налози за неправилно паркирање.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи