Кривична пријава за Прилепчанка кај која бил пронајден и одземен бупренорфин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против А.В.(35) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

 

На 30.09.2018 во Прилеп полициски службеници извршиле преглед над А.С. пронашле и одзеле бупренорфин, кој претходно го набавила од пријавениот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video