Работилница за фотографија на Фото Кино Клубот „Прилеп“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Фото Кино Клубот Прилеп ќе одржи тридневна едукативна работилница за фотографија во периодот од 3 април до мај 2019 година.

 

„Младите фотографи ќе имаат можност да го збогатат своето занење и вештини за фотографските техники и нивна примена во насока на визуелно претставување и промовирање на познајачното културно наследство во Општина Прилеп. Исто така, учесниците на работилницата ќе имаат можност од мајсторот на фотографија – Боро Рудиќ да научат како нивниот личен уметнички потенцијал да го преточат во фотографија.  Најуспешните фотографии ќе бидат преставени во Фото брошура која што ќе биде достапна во pdf формат“, велат од Фото Кино Клубот Прилеп.

 

Работилницата е дел од проектните активности во рамките на преоктот: „Улогата на младата популација и фотографијата во заштита, идентификација и промовирање на културното наследство“ поддржан од Министерството за култура.

 

Пријавување на работилницата на следниот линк:

 

https://docs.google.com/forms/d/1oIelWUNJqhy9vo4YsaQWHoPO-kxmWxnjGygVh6X1I0k/viewform?edit_requested=true

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video