91 годишна старица од прилепско Пашино Рувци претепана од 85 годишниот сопруг

На 26 март пријавено е  дека Е.П (91) од с. П. Рувци, Кривогаштани, била физички нападната од сопругот  Ј.П. (85). Е.П. била пренесена во Клинички центар Скопје, а од слобода е лишен Ј.П(85) од с.П.Рувци.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.