ВИДЕО – Хеликоптери на АРМ ги гаснат пожарите во Крушевско

Изминатите денови Територијалната противпожарна единица Крушево во сработка и координација со Дирекцијата за заштита и спасување, а од денес и со асистенција на Армијата на Република Македонија се постојано на терен во справувањето со пожарите кои се шират во околината на Крушево.

 

Во моментов пожари има околу населените места Норово и Алданци и со помош на хеликоптер на Армијата се работи на нивно ублажување и целосно гасење.

 

 

Posted by Томе Христоски on Monday, April 1, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи