Регулаторна го објави новиот ценовник, горивата поскапуваат и до 3 денари

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Согласно новата одлука на Регулаторна, бензините ќе се точат поскапо за 2,5 односно 3 денари по литар а дизел горивата се зголемува за половина денар по литар.

 

Бензинот „супер-98“ поскапува за три денари и ќе чини 70,5 денари за литар. „Супер-95“ поскапува за 2,5 денари и ќе се продава по цена од 68,5 денари, а дизелот ќе биде поскап за половина денар и ќе се продава по цена од 61 денар.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи