ВИДЕО – Изложба на опрема на АРМ во Прилеп по повод Денот на НАТО

По повод Денот на НАТО, Министерството за одбрана и Армијата денеска во Прилеп организираа и изложба на опрема на АРМ на булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.