Хуманитарна активност за центарот „Порака“ од учениците од СОУ „Ѓорче Петров“

Учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ спроведоа хуманитарна активност за дечињата во центарот „Порака“. Иницијативата била на Елдин Шкријељ на која се приклучиле ученичките од прва година : Ангела Ангелеска од 1-2 кл. и Матеа Костоска, Дафина Бунтеска, Ајла Броња, Ангела Јованоска од 1-8кл.

 

„Со оваа активност учениците измамија насмевки на детските лица и донесоа радост во детските срца. СОУ „Ѓорче Петров“ се гордее со големите срца на своите ученици. Се собраа парични средства со кои ги изненадивме дечињата. Средствата  се собираа во сите средни училишта во Прилеп“, велат од ова Средно општинско училиште.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи