ВИДЕО – Со Божествена Литургија прославен денешниот празник во Црквата Свето Благовештение во Прилеп

Со Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско Пелагониски Г. Петар, денеска во Прилеп, во една од најубавите цркви во Македонија, цркваата Свето Благовештение, се прослави денешниот голем христијански празник.

 

Погледнете дел од атмосферата од Божествена Литургија.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи