Доминација на ЏК „Сеишин“ Прилеп, со освоени 20 медали, на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ Прилеп во организација на Џудо Федерацијата на Македонија и техничка организација на прилепските Џудо Клубови „Сеишин“ и „Санкаку“ денеска се одржа Државно првенство за кадети-ки и ветерани. На ова Државно првенство учество зедоа околу 100 натпреварувачи од 12 клубови од нашата држава. 

 

Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп на овие државни Првенства како домаќани најстапи со најголем број натпреварувачи и тоа 20 во кадетска и 4 во ветеранска конкуренција или вкупно 24 односно 1/4 од вкупниот број на Државните првенства. 

 

На овие државни првенства клубот „Сеишин“ Прилеп целосно доминираше при што освои вкупно 20 медали (5 златни, 8 сребрени и 7 бронзени) од кои 16 медали се освоени во кадетска конкуренција и 4 медали во ветеранска конкуренција.

 

 

 

 

 

ИМЕ ПРЕЗИМЕ Теж.кат. Освоено место Старосна кат.
1 Валентин Димитриоски -90 1 Кадети
2 Јован Најдоски +90 1 Кадети
3 Антонио Талески -73 1 Кадети
4 Стефан Талески +90 3 Кадети
5 Дарко Мирчески -66 3 Кадети
6 Бојан Синадиноски -50 2 Кадети
7 Орде Трајкоски -81 2 Кадети
8 Дамјан Петрески -73 2 Кадети
9 Сеадин Рустемоски -55 2 Кадети
10 Никола Магдески -50 3 Кадети
11 Теодора Димеска -48 1 Кадетки
12 Марија Талеска -48 3 Кадетки
13 Магдалена Најдоска -44 2 Кадетки
14 Вероника Белушанец -57 3 Кадетки
15 Ивана Стеваноска -70 3 Кадетки
16 Леона Настоска -63 2 Кадетки
17 Маке Спиркоски -81 1 Ветерани
18 Киро Здравески -81 2 Ветерани
19 Диме Џагадуроски -81 3 Ветерани
20 Дејан Џокоски +100 2 Ветерани
           
           
  ВКУПНО 1 места = 5 2места=8     3 места=7 20  медали

 

 

 

 

 

 

                                  

 

                         

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи