Пет медали за ЏК „Бушидо“ на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Џудо клубот „Бушидо” денеска учествуваше на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во спортската сала при С.О.У. „Ристе Ристески Ричко” во Прилеп. За „Бушидо” настапија шест натпреварувачи, а освоени беа пет медали:

 

  • Ема Димитриоска – 2 место, кадетки
  • Филип Попоски – 3 место, кадети
  • Сара Атанасоска – 3 место, кадетки
  • Теодора Ристеска – 3 место, кадетки,
  • Рубин Пеески – 2 место, ветерани

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.