Пет медали за ЏК „Бушидо“ на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Џудо клубот „Бушидо” денеска учествуваше на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во спортската сала при С.О.У. „Ристе Ристески Ричко” во Прилеп. За „Бушидо” настапија шест натпреварувачи, а освоени беа пет медали:

 

  • Ема Димитриоска – 2 место, кадетки
  • Филип Попоски – 3 место, кадети
  • Сара Атанасоска – 3 место, кадетки
  • Теодора Ристеска – 3 место, кадетки,
  • Рубин Пеески – 2 место, ветерани

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи