На Антарктикот откриена стапалка од диносаурус стара 200 милиони години

Научници во тек на експедиција на Антарктикот откриле фосилизирана стапалка од диносаурус стара околу 200 милиони години.   Откриената стапалка

Дознај повеќе

Бугарско издание на поетска книга од прилепчанецот Филип Димкоски

Во  издание на издавачката куќа „Палмира“ од Стара Загора, Р. Бугарија, деновиве од печат излезе бугарското издание на поетската книга

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien