ВИДЕО – СДСМ: Гласот за Стево е глас за европска иднина

На 21 април и 5 мај сите заедно одлучуваме за нашата иднина. Секој од нас треба да направи избор помеѓу два целосно различни концепти. Одлучуваме дали ќе останеме сами, изолирани и беспомошни, или ќе продолжиме заедно напред кон членство во најмоќните семејства – Европската Унија и НАТО, истакнаа од СДСМ Прилеп.

 

 

„На 21 април и 5 мај сите заедно одлучуваме за нашата иднина.

 

Во овие историски важни моменти за сите нас, за државата, за идните генерации и поколенија, сите ние кои имаме право на глас, повикани сме да донесеме нова правилна одлука и да избереме вистински Претседател.

 

Секој од нас треба да направи избор помеѓу два целосно различни концепти.

 

Враќање на изолацијата, конфликтите, омразата и поделбите од темното минато со Груевски, кои ги нудат Мицкоски и Сиљановска, или сигурен напредок, европско семејство и безбедна иднина за младите генерации со Стево Пендаровски.

 

Одлучуваме дали ќе останеме сами, изолирани и беспомошни, или ќе продолжиме заедно напред кон членство во најмоќните семејства – Европската Унија и НАТО.

 

Ние граѓаните на Прилеп секогаш сме биле одговорни. Сигурен сум дека и овој пат заеднички ќе ја донесеме вистинска одлука.

 

Ќе избереме Претседател кој обединува, води напред и кој ќе биде гласот на разумот во општеството.

 

Таков човек е заедничкиот кандидат Стево Пендаровски.

 

Гласот за Стево ги отвора шансите за подобар живот на младите. Тука во нашата земја, да ги имаат истите шанси и можности како и нивните врсници од Европа.

 

Гласот за Стево, е глас за нови инвестиции, економски напредок, нови и подобро платени места.

 

Затоа почитувани граѓани, во недела не се седи дома. Недела е ден за вистинска одлука. Одлука со која директно ќе влијаеме на иднината и животот на идните поколенија.

 

Во недела, на 21 април обезбедуваме стабилност и сигурен напредок, а на 5 мај ставаме печат на заедничката европска иднина.

 

Ајде во недела, достоинствено, одговорно и масовно, без разлика на партиски, верски, етнички и други припадности, да излеземе на гласачките кутии и сите заедно да го заокружиме бројот 3, за Стево Пендаровски и за нашата европска иднина“, истакнаа од СДСМ Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи