Кривична за прилепчанка која продавала пиротехнички средства

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 31 годишната Л.Л. од Прилеп поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материјали“, информира МВР.

 

Имено, на 29.12.2018 година на улицата „Мирче Ацев“, од страна на полициски службеници, при преглед над пријавената и тезгата на која продавала разни предмети, биле пронајдени и одземени пиротехнички средства.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи