ВИДЕО – Член на СДСМ до Заев : Доживеавме дебакл, во Прилеп има злосторничко здружение кое ршум направи со партијата

Прилепчанец, член на СДСМ,  на вечерашната трибина му порача на Заев дека во Прилеп имало злосторничко здружение кое ршум направило од партијата. Ваквата реторика на прилепчанецот го изнepвиpa претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, кој се обиде да го зaмoлkнe, па му yпaднa во збор кажувајќи му дека „нeмa потреба сега да ги cпoдeлyвa пpoблeмитe“ и дека сите имале такви пpoблeми. Потоа, на реакција на публиката му беше иckлyчeн микрофонот. Потоа на прилепчанецот му се обрати и Заев.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи