Пензионерски дом за мачки

Флорида е позната како „пензионерски дом“ на Американците, но во тој кош неодамна се најдоа и мачките. Во месноста Луц, Тери и Брус Џенкинс основаа дом за стари мачки наречен „Кетс кредл“ (мачешка лулка).

 

Целта на брачната двојка е да им ги разубави последните години на миленичињата кои потешко би се снашле во таа доба од животот.

 

Тери и Брус поставија и камери во својот „пензионерски дом“ со цел да привлечат и публика на интернет, која би помогнала со совети.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи