ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Дали ќе гласате за злосторничкото здружение, непотизмот…

Дали ќе гласате за ЗЛОСТОРНИЧКО здружение кое го уништува нашиот град? Дали ќе гласате Градоначалникот и злосторничкото здружение да си ги довработат сите домашни и покрај одлуките на антикорупциска? Дали ќе гласате Сугарески и Туманоски да ја дозаградат цела стара чаршија и плоштадот Ченто? Ова се дел од прашањата кои ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ги поставија до прилепчани на денешната прес конференција.

 

Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

 

 

 

„Почитувани членови на СДСМ, политички неопределени сограѓани, но и вие што одлучивте да ги казните најнеспособните функционери на оваа влада, на 3 дена пред одлучувачките избори за Македонија сакаме да ве прашаме неколку прашања и да ве замолиме да си ги одговорите пред да одлучите како ќе гласате:

 

Дали ќе гласате за ЗЛОСТОРНИЧКО здружение кое го уништува нашиот град? Ова е обелоденето од нивен истакнат член, а премолчано од обвинителството.

 

Дали ќе гласате Градоначалникот и злосторничкото здружение да си ги довработат сите домашни и покрај одлуките на антикорупциска?

 

Дали ќе гласате Сугарески и Туманоски да ја дозаградат цела стара чаршија и плоштадот Ченто?

 

Дали ќе гласате за Миле Талески за кој не знаеме дали е марионета или е кривец за катастрофата на СДСМ и губењето 7000 гласови за 18 месеци?

 

Дали ќе гласате за двојазичен Прилеп кој се дави во нечистотија?

 

Дали ќе гласате за тие што го пљачкаат Еурокомпозит и Тутунски комбинат, додека вработените молат за плата?

 

Дали ќе гласате за 60% повисоки сметки за вода и пресушено вештачко езеро?

 

Дали ќе гласате за тие што го уништија фудбалот и ракометот во Прилеп?

 

Дали ќе гласате за тие што во центарот на Прилеп отвараат фабрики за марихуана?

 

И на крајот поставете си сами уште 1000 прашања дали овие злостпрници како што велат самите за себе заслужуваат да гласате за губитникот Пендароски.

 

Се разбира одговорот е Не! Не за оваа банда што го уништи Прилеп.

 

Прилеп како и во првиот круг ќе гласа за победникот, за број 2, за Проф. Гордана Силјаноска“, рекоа од ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи