Еднодневна фото работилница во Прилеп – предавач мајсторот на фотографијата Боро Рудиќ

На 15-ти мај Фото Кино Клубот „Прилеп“ ќе одржи фото фото работилница која што ќе се реализира во просториите на Градската библиотека „Борка Талески“ со почеток во 18 часот. Предавач на работилницата ќе биде Боро Рудиќ – мајстор на фотографија.

Настанот е од отворен карактер, може да присуствуваат сите љубители на фотографијата.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи