Кривична пријава за двајца прилепчани кои по сообраќајна несреќа физички го нападнале другиот возач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р.(22) и М.С.(20) од Прилеп, поради ,,насилство“.

 

На 24.04.2019 година во Прилеп на улица Октомвриска, по претходна сообраќајна незгода, тие физички го нападнале С.Ш.(52) од Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи