Васил Јанкула успешно ја заврши и втората етапа и стигна во Велес

Преспанскиот херој – Васил Јанкула успешно ја заврши втората етапа од својата тура долга 900 километри и стигна во Велес.

 

 

 

 

 

 

Следна дестинација од неговата тура со која што тој сака да докаже дека сите лица се исти е Скопје, каде што се надева да добие голема поддршка од сите љубители на велосипедизмот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.