Васил Јанкула успешно ја заврши и втората етапа и стигна во Велес

Facebook
Twitter
Email
Print

Преспанскиот херој – Васил Јанкула успешно ја заврши втората етапа од својата тура долга 900 километри и стигна во Велес.

 

 

 

 

 

 

Следна дестинација од неговата тура со која што тој сака да докаже дека сите лица се исти е Скопје, каде што се надева да добие голема поддршка од сите љубители на велосипедизмот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи