Групна тепачка во Прилеп

На 25.05.2019 година во 18,15 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата “Леце Котески“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата В.Д.(32), Џ.Д.(32), Р.З.(35) и Д.М.(36) од една страна и Д.А.(43), Џ.Д.(28), Ф.Ѓ.(20) и Ѓ.З.(44) од друга страна.

 

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи