ВИДЕО – Ракометните легенди го запоседнаа Прилеп – дел од атмосферата на првиот ден од турнирот „Таста-Лара“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“ денеска започна меморијалниот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки, а кој се одржува во чест на двете наши големи ракометни легенди, Петар Кузманоски – Таста и Влатко Коруноски – Лара. Дел од натпреварите се играа тука, а дел поради врнежите во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“. Ова е прв ваков турнир на ветерани во Македонија.

 

Погледнете дел од атмосферата од овој вистински спектакл, на кој учествуваа ветерани и ветеранки од Македонија, Србија, Косово. А тука секако беа и македонските легенди од старите и младите ветерани на македонската ракометна репрезентација. Турнирот продолжува и утре.

 

УЖИВАЈТЕ ВО ВИДЕОТО!!!

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи