Некој го краде бехатонот од старата прилепска чаршија, надлежните не превземаат ништо

Веќе неколку месеци коцка по коцка непознат сторител има украдено 10-тина м2 од бехатон плочките, со кои е поплочена пешачката зона, која е дел од старата чаршија во Прилеп веднаш позади СИЗ-от.

 

Околните дуќанџии велат дека надлежните немаат превземено буквално ништо, иако некој постојано со месеци навечер си краде од коцките. Сега на местото има направено цел кратер.

 

Дуќанџиите апелираат институциите итно да ги превземат потребните мерки против ваквите дејствија и да престане кражбата и уништувањето на државниот имот, платен со парите од граѓаните. Исто така бараат санирање на пешачката зона.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи