ЦЕЦА главна ѕвезда на годинешниот Пиво Фест во Прилеп – еве ја официјалната програма

Светлана Ражњатовиќ – Цеца е главната ѕвезда на годинешниот Пиво Фест 2019 кој ќе се одржи во Прилеп од 18 до 21 јули.

 

ЧЕТВРТОК  18 ЈУЛИ

 

 • ПРИЛЕПСКИ ЕСНАФ
 • СЕЛИМОВА ЖЕЛЧЕСКИ
 • ЃОРЃЕ ДАВИД И ИВАНА НЕГАТИВ
 • ГАЛИЈА

 

ПЕТОК 19 ЈУЛИ

 

 • АЛЕН ХАСАНОВИИЌ
 • МИЛЕ КУЗМАНОСКИ
 • КАНТУРОВИ
 • СВЕТЛАНА РАЖНАТОВИЌ – ЦЕЦА

 

САБОТА 20 ЈУЛИ

 

 • THE HOUNDS
 • ВЛАТКО СТЕФАНОСКИ – ТРИО
 • ФРАЈЛЕ
 • ТАМАРА ТОДЕСКА

 

НЕДЕЛА 21 ЈУЛИ

 

 • БЕН ХУР
 • КАЛ БЕНД
 • САЊА, МАРИНКО И ЗЕЦ ГИ ПЕАТ ПЕСНИТЕ НА НОВИ ФОСИЛИ
 • CYRILLIC

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи