ЦЕЦА главна ѕвезда на годинешниот Пиво Фест во Прилеп – еве ја официјалната програма

Светлана Ражњатовиќ – Цеца е главната ѕвезда на годинешниот Пиво Фест 2019 кој ќе се одржи во Прилеп од 18 до 21 јули.

 

ЧЕТВРТОК  18 ЈУЛИ

 

 • ПРИЛЕПСКИ ЕСНАФ
 • СЕЛИМОВА ЖЕЛЧЕСКИ
 • ЃОРЃЕ ДАВИД И ИВАНА НЕГАТИВ
 • ГАЛИЈА

 

ПЕТОК 19 ЈУЛИ

 

 • АЛЕН ХАСАНОВИИЌ
 • МИЛЕ КУЗМАНОСКИ
 • КАНТУРОВИ
 • СВЕТЛАНА РАЖНАТОВИЌ – ЦЕЦА

 

САБОТА 20 ЈУЛИ

 

 • THE HOUNDS
 • ВЛАТКО СТЕФАНОСКИ – ТРИО
 • ФРАЈЛЕ
 • ТАМАРА ТОДЕСКА

 

НЕДЕЛА 21 ЈУЛИ

 

 • БЕН ХУР
 • КАЛ БЕНД
 • САЊА, МАРИНКО И ЗЕЦ ГИ ПЕАТ ПЕСНИТЕ НА НОВИ ФОСИЛИ
 • CYRILLIC

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.