ВИДЕО – Голем облак од прашина над Прилеп – природен феномен или предизвикано од човечки фактор ?

Во моментов над Прилеп има голем облак од прашина. Граѓаните се прашуваат дали станува збор за некој природен феномен или пак оваа појава е предизвикана од човечки фактор ?

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.