ВИДЕО – Голем облак од прашина над Прилеп – природен феномен или предизвикано од човечки фактор ?

Во моментов над Прилеп има голем облак од прашина. Граѓаните се прашуваат дали станува збор за некој природен феномен или пак оваа појава е предизвикана од човечки фактор ?

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи