„Аутомакедонија“ го доби тендерот вреден скоро 1 милион евра за набавка на нови автобуси во Прилеп

Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на нови нископодни автобуси склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 975.000 евра.

 

ИЗВОР : emagazin.mk

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи