„Аутомакедонија“ го доби тендерот вреден скоро 1 милион евра за набавка на нови автобуси во Прилеп

Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на нови нископодни автобуси склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 975.000 евра.

 

ИЗВОР : emagazin.mk

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.