Антикорупциска ќе испитува дали има партиски вработувања во прилепската болница

Државната комисија за спречување на корупција конечно оформи предмет и отвори постапка за вработувањата во прилепската болница, односно антикорупциска ќе истражува дали имало партиски вработувања и на кој начин се вработени лицата, информира Алфа.

 

Од обвинителството пак велат дека ги следеле сите информации.

 

„Основното јавно обвинителство Прилеп го следи сите информации во врска со објавените снимки и ќе постапи доколку бидат утврдени елементи на кривично дело“, велат од обвинителството.

 

ВМРО-ДПМНЕ за ваквиот скандал бара остава не само на министерот Сугаревски, туку на цела Влада.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи