Прилепчани фатени како крадат во маркет, реагирала и полицијата

Двајца прилепчани кои викендов се обиделе да украдат производи во вредност од околу 3 000 денари од локален маркет биле фатени на излез од објектот. Потоа настанал инцидент во кој морало да интервенира обезбедувањето, но и полицијата.

 

Во саботата претпладне на обезбедувањето од страна на вработените биле пријавени две лица кои се обиделе да украдат производи во вредност од 3.000 денари. Во договор со одговорниот на маркетот, откако им биле земени лични податоци, на едно од задржаните лица му било дозволено да го напушти маркетот за да донесе пари и продуктите да се платат десеткратно.

 

Но, при наплатата настанал проблем бидејќи лицата побарале да им се издаде сметка. Во маркетот во тие моменти снемало струја, па продавачите не можеле да им издадат фискална сметка поради што настанала жестока расправија. На крајот случајот бил пријавен во полиција.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи