Во четврток боево гаѓање кај „Крајни Рид“, Кривогаштани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во четврток, во период од 09,оо ч. до 14,оо ч. ќе се врши боевото гаѓање кај „Крајни Рид“, во атарот на Општина Кривогаштани, информираат од Полициската станица Прилеп,  Полициски оддел – Кривогаштани.

 

Поради таа причина се предупредуваат ѓраѓаните од населните места да не се движат во близина на стрелиштето кај „Крајни Рид“, поради нивна безбедност!

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи