ВИДЕО – Како изгледаше импровизираниот напад на Участакот и огнометот во Прилеп

Со спектакуларен огномет и импровизиран напад на Участакот, кој го изведоа членовите на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“, вечерва во Прилеп започна одбележувањето на празникот 11 Октомври. Како изгледаше сето тоа погледнете во видеото.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи