ВИДЕО – Како изгледаше импровизираниот напад на Участакот и огнометот во Прилеп

Со спектакуларен огномет и импровизиран напад на Участакот, кој го изведоа членовите на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“, вечерва во Прилеп започна одбележувањето на празникот 11 Октомври. Како изгледаше сето тоа погледнете во видеото.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.