Двајца излекувани прилепчани од Ковид 19, нема новозаболени

 

 

Двајца излекувани прилепчани е билансот со коронавирусот во последните 24 часа во Прилеп, со што вкупниот број на излекувани пациенти се искачи на 70. Исто, во последното деноноќие нема новозаболени со коронавирус во нашиот град.

 

Со цел да продолжи намалувањето на заболени со Ковид 19, се упатува апел до граѓаните, целосно да ги почитуваат препораките на Министерството за здравство за справување со КОВИД-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи