Соколоски : СДСМ за 3 години во Прилеп не отвори ниту една нова инвестиција, го вратија градот 15-20 години наназад

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Што направи СДСМ во изминатите три години на власт? Одговорот е буквално ништо! Од нивните ветувања за нови инвестиции во индустриската зона ТИРЗ Прилеп има само една голема нула! Истакна на денешната прес конфереција Игор Соколоски, член на Комисијата за економија при ОК.

 

„Наместо да работат на доведување на нови инвеститори, СДСМ го врати Прилеп 15-20 години наназад. Младите се без перспектива и својата иднина ја гледаат исклучиво во странство. Владеењето на СДСМ во Прилеп ќе биде запомнето само по партиските вработувања на роднини и партиски послушници во државните институции и ништо повеќе од тоа. Инвестициите и новите работни места се мисловна именка за Талески, Јованоски и нивниот наредбодавач Зоран Заев. Затоа сега во безислезна ситуација пред избори, СДСМ врши масовен поткуп на граѓаните и дели пакети со продукти за кои никако да покаже потекло“, истакна Соколоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи