Лашкоска: Се обврзуваме на изградба и рехабилитација на 1.000км патишта во сите делови на Република Македонија

 

Ова се деновите во кои барајќи ја вашата доверба ги промовираме нашите капитални проекти за кои се обврзуваме дека ќе ги реализираме во наредните 4 години, но и денови во кои треба да потсетиме на лажните ветувања на СДСМ, изјави на денешната прес конференција кандидатката за пратеник Ане Лашкоска.

 

„СДСМ и Зоран Заев во предизборната програма во 2016 година ветуваа изградба на 550 км магистрални и регионални патишта, 600 км автопати и експресни патишта и 1000 км локални патишта, а од сето тоа -НИШТО!

 

Со оваа власт на СДСМ за прв пат слушнавме дека изгребен асфалт и поставен нов слој бил капитален проект. Да не беше трагично,ќе беше смешно!

 

Рекетот на СДСМ направи да големи проекти кои ги започна претходната Влада на ВМРО-ДПМНЕ, бидат закочени, а сето тоа на штета на државата и граѓаните.

 

Во изборната програма насловена како “Проект Обнова” се обврзуваме на реконструкција, рехабилитација и проширување на најмалку 1.000 км магистрални, регионални и локални патишта.

 

Тоа значи дека во Република Македонија наредните 4 години ќе се одвива целосна градежна офанзива, и тоа без исклучок во сите региони“, кажа Лашкоска.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи