Објавена е листата на туристичките капацитети каде може да се користат ваучерите

Facebook
Twitter
Email
Print

 

На официјалната веб страна на проектот „Дома си е Дома“ (domasiedoma.gov.mk ) се објави листата на сите овластени туристички капацитети кои граѓаните ќе може да ги посетат и да го искористат добиениот ваучер.

 

Доколку сте добитник на ваучер за туризам, треба само да ја одберете општината во која сте заинтересирани да одморате и потоа ќе ви се појави целата листа.

 

Сместувачките капацитети се поделени на: хотели, физички лица и други објекти. Под секој сместувачки капацитет има телефон за контакт, е-адреса и веб-страница.

 

Ваучери ќе може да се користат од 15 јули до 15 декември годинава. Листата каде може да се сместите погледнете ја ОВДЕ.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи