Притворени браќата Усеини за тепачката во Охрид за која тепаниот се премисли

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини и неговиот брат, кои судот ги сомничи за напад и незаконско поседување на огнено оружје, од денес се во притвор во истражниот оддел на затворот во Охрид.

 

Од СВР Охрид потврдија дека браќата Усеини, по 6 дневното бегство сами се предале во затворот.

 

Тие беа обвинети за напад врз охриѓанецот Спире Топаловски, кој првично изјави дека бил тепан со пиштол пред син му, но потоа ја смени изјавата и рече дека му се причинило дека видел пиштол, а Усеини му е пријател. Сепак, неофицијално, во обвинителството има снимки од инцидентот, на кои што се гледа дека Усеини има оружје во рака и го удира Топаловски по тилот пред очите на син му.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи