Две лица на 63 и 83 годишна возраст починаа, двајца новозаболени од ковид-19 во Прилеп

 

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 нови случаи на коронавирус, а 11 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 129, од кои 102 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување.

 

Од последици на коронавирусот, починаа две лица на 63 и 83 годишна возраст.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 534.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи