Трет ден по ред Прилеп со починат пациент од Ковид 19, денеска и нови 9 случаи

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 случаи на заболени од коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната болест.

 

Од последици на коронавирусот, почина едно лице на 71-годишна возраст.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 134. Од нив, 106 лица се наоѓаат на домашно, а 28 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 552.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи