Денеска во општина Прилеп има 4 нови случаи на коронавирус, бројот на активни случаи изнесува 116

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 17-ти септември:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 4 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 8 лица.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 116, од кои 97 се наоѓаат на домашно, а 19 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 177 лица.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 578.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи