66 годишен прилепчанец загина откако со мопед удрил во столб

На 21.09.2020 во 17.25 часот на Регионалниот пат Прилеп-Битола, кај место викано „Џаферица“, мопед „томос апн6” без регистарски ознаки, управуван од Д.Н. (66) од Прилеп, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата, возачот починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп. Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи