Денеска 5 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп – активни се 123 случаи

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во Општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а 11 лица оздравеле од заразната болест.

 

 

Бројот на активни случаи изнесува 123, од кои 93 се наоѓаат на домашно, а 30 на болничко лекување.

 

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 248 лица.

 

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 689.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи