Прилепчанец со мотор излетал од коловозот, се здобил со тешки повреди

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315

На 03.10.2020 во 23.20 часот на ул.„Мирче Ацев“ во Прилеп, мопед „боатијан“ со прилепски регистарски ознаки управуван од З.Д. (57) од Прилеп изгубил контрола и излетал од коловозот. По незгодата З.Д. е пренесен во Градската болница Прилеп, каде му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи