За 24 часа 750 казни за неносење маска

Facebook
Twitter
Email
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Во текот на изминатото деноноќие во Македонија за неносење маски регистрирани се 750 прекршоци.

 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

 

Казната за неносење лична заштита за лице во затворени јавни простории, согласно мерките против ширењето на коронавирусот и намалување на последиците од Ковид-19, изнесува 20 евра.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи