ВИДЕО – Исчкртана таблата пpeд споменикот на Александар Македонски во Прилеп

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315

По примерот на Скопје и Битола доцна синоќа и прилеплании ја исчкртаја таблата поставена пред спомкеникот „Александар Македонски“ на која пишуваше :  „Во чест на Александар Велики историска фиигура која припаѓа на античката хеленска историја и цивилизација и на светското културно  и историско наследство“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи