5 нови случаи на коронавирус во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а 14 лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 132, од кои 103 се наоѓаат на домашно, а 29 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 222 лица.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 742.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи